Rólunk

CMF

A Molekuláris- Ujjlenyomat Kutató Központ (CMF) egy interdiszciplináris, nonprofit kutatóintézet. Az orvosokból, ápolókból, lézerkutatókból, molekuláris biológusokból, mérnökökből és adatelemzőkből álló nemzetközi csapatot egy közös cél vezérel: az egészségmonitorozás és az emberi egészség vizsgálatában új távlatokat nyissunk. Küldetésünk, hogy megbízható, költséghatékony módszerrel az egész népesség egészségét megóvjuk, és új módszereket dolgozzunk ki olyan betegségek, mint a rák, a szív- és érrendszeri betegségek és a cukorbetegség mielőbbi felismerésére.

A CMF egy új, molekuláris ujjlenyomatnak nevezett véralapú diagnosztikai rendszer fejlesztésén, tesztelésén és validálásán dolgozik, mely egy ultrarövid impulzusú lézertechnológián alapszik. Kutatásunk során ezt az új technológiát alkalmazzuk hazai és külföldi intézményekkel együttműködésben. 

H4H PROGRAM

A H4H (Health for Hungary – Hungary for Health) Program egy új kutatás része, amelynek keretében 10 éven keresztül várhatóan tizenötezer egészséges önkéntes vérmintáját gyűjtjük. Célunk egy Infravörös Molekuláris Ujjlenyomat alapú egészségmonitorozó rendszer kifejlesztése és validálása.

A vér egy újonnan kifejlesztett lézeralapú technológiával történő elemzésével előreláthatólag nyomon követhetjük az egészségi állapot változását, valamint felismerhetjük a kialakuló betegségek korai jeleit. A résztvevőket több éven keresztül vizsgáljuk, hogy az esetleges betegségek kialakulása kimutatható és nyomon követhető legyen, az egyénen belüli változások mérésével.

Sikeres esetben a H4H Program hozzájárulhat egy megbízható egészségmonitorozási rendszer létrehozásához, amely mindannyiunk életminőségét javíthatja.

MÓDSZERÜNK: INFRAVÖRÖS MOLEKULÁRIS UJJLENYOMAT ELEMZÉSE

Különböző tudományterületek - lézerfizika, orvostudomány, molekuláris biológia, gépi tanulás - összehangolásával egy új módszert fejlesztettünk ki, amely az Infravörös Molekuláris Ujjlenyomat elemzésén alapul.

Az egészségi állapot megváltozásával a vér molekuláris összetételében is változás következik be. Az Infravörös Molekuláris Ujjlenyomat elemzése egy in vitro diagnosztikai módszer, amely impulzus üzemű lézeres technológián alapul. Egy csepp vérplazma ultrarövid impulzusú lézerrel kerül átvilágításra, majd a vérminta rezgésbe hozott molekulái által keltett minta-specifikus elektromos mező femtoszekundumos-attoszekundumos lézertechnikával kerül detektálásra, ami kiváló felbontást biztosít.

Az elektromos mező Molekuláris Ujjlenyomata (EMF) alkalmas arra, hogy a vér molekuláris összetételében még a legkisebb különbségeket is azonosítsa, és így kimutathatóvá válnak az egyén egészségi állapotának legapróbb változásai is.

SZEMÉLYRESZABOTT ORVOSLÁS

Hisszük, hogy a személyre szabott egészségügyi ellátás - mely minden ember egyedi biológiájához igazodik, valamint lehetővé teszi a betegségek azonosítását már a tünetek megjelenése előtt - jelenti a jövőt. Kutatásunk hatékonyabbá teheti a jelenlegi egészségügyi rendszert, és tovább bővítheti a preventív orvoslás eszköztárát, így a jövőben jobban óvhatjuk egészségünket.



Hírlevél

Szeretne rendszeresen híreket kapni kutatásunkról?

Iratkozzon fel hírlevelünkre!